Czechy - studia

Brno University of Technology

Kierunek studiów - Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Zakwaterowanie - Mieszkałam w Koleje Pod Palackého vrchem. Miesięczna opłata to niecałe tysiąc złotych. Zdecydowanie polecam ten akademik, pokoje są naprawdę duże i dobrze wyposażone (każdy pokój posiada własną kuchnię oraz łazienkę), sklep znajduje się zaraz obok wyjścia, jedna ze stołówek mieści się zaraz obok niego, około 50m do pubu akademickiego. Przystanek autobusowy naprzeciwko akademika, 8 min spacerem do przystanku tramwajowego.

Ubezpieczenie - EKUZ, na szczęście nie miałam potrzeby z niego korzystać

Koszty - 1600/1800pln miesięcznie wystarczy na akademik, jedzenie (o ile gotuje się samodzielnie) oraz parę wyjść ze znajomymi. Stypendium Erasmus+ zdecydowanie pozwala na to żeby móc nacieszyć się wyjazdem.

Formalności - Jedynie podpisanie dokumentów na uczelni przyjmującej oraz w biurze akademika. Resztą formalności zajęła się uczelnia oraz akademik.

Uczelnia - Poleciłabym ją każdemu z całego serca, wiele osób zostało na kolejny semestr bądź rozważają podjęcie tutaj kolejnego stopnia studiów. Zajęcia na które uczęszczałam były prowadzone w bardzo interesujący sposób, wiele zajęć praktycznych.
Naprawdę polecam przyjazd do Brna, miasto jest przepiękne, a dodatkowo dużo bezpośrednich połączeń do innych miast (np. Praga, Bratysława, Wiedeń, Budapeszt, Monachium) sprawia, że podróżowanie jest naprawdę proste.