Włoska przygoda Macieja - studia w ramach Erasmus+
22 listopada 2023

Relacja Macieja, studenta teleinformatyki z wyjazdu na studia w ramach Erasmus+ do Tor Vergaty w Rzymie:

Moja wymiana Erasmus+ w Rzymie była niezwykłym doświadczeniem, które przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Wyjechaliśmy razem z trójką kolegów z uczelni, co pozwoliło nam pokonać pierwsze trudności razem, ale szybko nawiązaliśmy piękne przyjaźnie z ludźmi z różnych zakątków świata, z którymi utrzymujemy kontakt do dzisiaj. Ba, nawet kilku z nich odwiedziłem po powrocie z Erasmusa, a niektórzy odwiedzili nas w Polsce!

Podczas tej wymiany miałem okazję zwiedzić wiele krajów i miast. Od Portugalii, Malty, Sycylii, po urokliwe zakątki Włoch, takie jak Bari, Lecce, Neapol, Tivoli, Ostia, Terracitta, Sabaudia - każde miejsce pozostawiło niezapomniane wspomnienia, a lokalizacja Rzymu pozwalała na tanie podróżowanie do różnych miejsc.

Uczelnia, na której studiowałem we Włoszech, oferowała zajęcia na naprawdę wysokim poziomie, prowadzone przez profesjonalnych, lecz bardzo przyjaznych i otwartych wykładowców. Zajęcia po angielsku były znacznie bardziej zaawansowane niż te w Polsce, obejmując nowoczesne zagadnienia, co zdecydowanie poszerzyło moje horyzonty.
Ogólne wrażenia z pobytu są bardzo pozytywne, wiele świetnych historii oraz wydarzeń nie miałyby miejsca gdyby nie Erasmus+. Mimo różnic kulturowych i językowych, to doświadczenie Erasmusa+ wzbogaciło mnie nie tylko edukacyjnie, ale także międzykulturowo, pozostawiając po sobie tęsknotę za ponownym odkrywaniem uroków Rzymu i okolic. Chętnie bym powtórzył tę przygodę, gdyby tylko nadarzyła się okazja. Być może na drugim stopniu?
😉

Ciężko jest pokazać cały rok akademicki w kilku zdjęciach, jednakże załączam te, które mają dla mnie specjalne znaczenie. Ciao!