Program PROM NAWA
14 maja 2024

Dyrektor NAWA ogłasza nabór wniosków o udział w programie pn. PROM – krótkookresowa wymiana akademicka – nabór 2024.

Program PROM – krótkookresowa wymiana akademicka  umożliwia studentom i pracownikom uczelni zdobycie wiedzy i umiejętności w środowisku międzynarodowym, które uczestnik mobilności może wykorzystać w różnych momentach rozwoju kariery zawodowej. Ułatwia on również polskim uczelniom i jednostkom naukowym nawiązywanie i zacieśnianie współpracy z instytucjami z zagranicy. Nowością jest możliwość oferowania stypendiów również dla studentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

W PROM przewiduje się finansowanie krótkookresowych mobilności, służących podnoszeniu kompetencji osób studiujących, doktorantów i doktorantek, osób z kadry akademickiej, tj.:

• aktywny udział w konferencji za granicą (wystąpienie, w tym udział w sesji posterowej),
  • pozyskanie materiałów do pracy doktorskiej, artykułu naukowego,
  • udział w szkole letniej, szkole zimowej,
  • wykonanie pomiarów z wykorzystaniem unikatowej aparatury, testowanie aparatury badawczej, unikalnego instrumentarium artystycznego,
  • udział w krótkich formach kształcenia, tj. kursach w tym intensywnych zaliczanych do procesu kształcenia,
    warsztatach, stażach zawodowych lub stażach przemysłowych, wizytach studyjnych, w tym również realizowanych u przedsiębiorców,
  • wykonanie kwerend archiwalnych lub bibliotecznych,
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych,
  • udział w przygotowaniu międzynarodowego wniosku grantowego.

Termin składania wniosków: 19.06.2024 do godz. 15.00
Czas trwanie programu: 01.10.2024 r. - 30.09.2025 r.
Okres planowych realizacji: 01.10.2024 r. do 30.09.2025 r.
Forma składania wniosków: w j. polskim przez system Agencji NAWA
Ilość wniosków maksymalnie 1 wniosek w ramach Naboru

Wnioskodawcą jest instytucja – uczelnia, instytut naukowy/ badawczy lub federacja podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

Więcej informacji o programie dostępne na stronie NAWA:

Dodatkowych informacji udziela Dział Współpracy Międzynarodowej

adres e-mail: ram@pbs.edu.pl