ESN survey - wypełnij ankietę
13 czerwca 2023

Zapraszamy studentów PBŚ do udziału w ankiecie ESN Survey. Ankieta dostępna jest pod linkiem: esnsurvey.org/survey
Projekt ESNsurvey ma na celu poprawę dostępności i jakości mobilności studenckiej, ze szczególnym uwzględnieniem monitorowania programu Erasmus+. Ta edycja jest jak dotąd najbardziej wszechstronna - ankieta zawiera różne ścieżki dla studentów przed, w trakcie i po wymianie, studentów zagranicznych studiujących w Polsce na pełen cykl studiów i studentów, którzy do tej pory nie wyjechali na mobilność. W ankiecie uwzględniono również kluczowe priorytety związane z polityką szkolnictwa wyższego na poziomie europejskim, takie jak priorytety programu Erasmus+ czy inicjatywa Uniwersytetów Europejskich.

Wyniki ankiety zostaną opublikowane w raporcie (przykład z poprzedniej edycji można zobaczyć tutaj) i wykorzystywane jako rekomendacje dla wszystkich interesariuszy zaangażowanych w mobilność studencką. ESN spodziewa się otrzymać wyniki na początku września i opublikować raport do końca 2023 roku.
Ankieta skierowana jest do trzech głównych grup docelowych i prosilibyśmy o wsparcie w dotarciu do wszystkich trzech:

• studentów, którzy uczestniczyli w wymianie od sierpnia 2021 r.,
  • studenci zagraniczni studiujący w Polsce na pełen cykl studiów od sierpnia 2021 r., w tym niedawni absolwenci,
  • studenci, którzy nie brali udziału w żadnej formie mobilności.

W tej edycji poziom międzynarodowy naszej organizacji planuje ścisłą współpracę z instytucjami szkolnictwa wyższego, które chcą wykorzystać dane do potencjalnych projektów i wspólnych inicjatyw. Jeśli nasza Uczelnia osiągnie ponad 100 odpowiedzi w którejkolwiek z kategorii, istnieje możliwość sporządzenia raportu, który może być bardzo interesujący, aby lepiej zrozumieć doświadczenia naszych studentów.

Erasmus Student Network Polska jest częścią jednej z największych studenckich organizacji w Europie, odpowiedzialnej za wspieranie i rozwój wymian studenckich. ESN jest obecny w ponad 500 instytucjach szkolnictwa wyższego w 44 krajach, a Sieć ta jest stale rozwijana i poszerzana. Naszą misją jest wzbogacanie społeczeństwa poprzez międzynarodowych studentów. W Polsce jesteśmy podzieleni na 29 sekcji lokalnych, które są obecne w największych miastach.