Ahoy! STT Erasmus+ w Pradze
02 listopada 2023

W dniach 23-27 października 2023 przebywałyśmy w Czech University of Life Sciences w Pradze w ramach Staff Mobility for training  programu Erasmus+. Podczas pobytu zwiedziłyśmy kampus uczelni, który jest usytuowany na przedmieściach w dzielnicy Suchdol. Jest to pierwszy w Czechach kampus w stylu amerykańskim, to wręcz osobne miasteczko z poszczególnymi wydziałami, rektoratem, akademikami, stołówkami, ale również własnym ogrodem botanicznym, palmiarnią czy zagrodami dla zwierząt. Hasło przewodnie uczelni to – University full of life, właśnie to widać na kampusie, który tętni życiem, ma też wysoki współczynnik studiujących cudzoziemców – aż 25%.

Spotkałyśmy się z pracownikami Działu współpracy Międzynarodowej, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach z realizacją programu Erasmus+ i funkcjonowaniem Welcome Centre oraz o projektach, które realizują. Wymieniliśmy również informacje dotyczące procesu kształcenia cudzoziemców na naszych uczelniach i prowadzenia studiów w języku angielskim.
Możliwość zwiedzenia nowoczesnego i ekologicznego kampusu oraz wymiana doświadczeń z kolegami z Działu Współpracy Międzynarodowej CZU były dla nas bardzo inspirujące, a niektóre rozwiązania warto będzie przenieść do naszej pracy.

Wyjazd do CZU i do Pragi był bardzo owocny!

Julianna i Ula